Зарядні пристрої для 12-вольтових та 6-вольтових акумуляторів

Акумулятор Nitro у розрізі

Гелевий акумулятор Nitro у розрізі

Зарядні пристрої для мотоциклів і мопедів

Свинцево-кислотні акумулятори, зазвичай, втрачають заряд зі швидкістю від 0,2% до 1% на добу. Додайте до цього постійні витрати енергії на сигнализацію або інші пристрої.

Щоби забезпечити максимальний строк служби акумулятора, його потрібно весь час тримати повністю або майже повністю зарядженим. Зручніше всього скористатися автоматичним, або «розумним» зарядним пристроєм.

Автоматичні («розумні») зарядки

Автоматичний зарядний пристрій постійно контролює процес заряджання, і як тільки акумулятор буде повністю заряджений, «розумна» зарядка автоматично зменшує потужність і підтримує рівень зараду акумулятора малим струмом, щоби не дозволити йому розряджатися, але у той самий час не допустити перезаряду.

Wemoto пропонує розумні зарядні пристрої BC Battery Controller, які здатні автоматично заряджати, підтримувати та відновлювати свинцево-кислотні акумулятори будь-якого типу. Під управлінням мікропроцессора ці автоматичні зарядки визначають стан акумулятора до початку заряджання та виконують цикли відновлення, заряджання та десульфатації без ризику перезаряджання або перегріву, а також захищають від короткого замикання та підключення з невірною полярністю.

Який зарядний пристрій обрати?

Усі зарядні пристрої BC чудово виконують роботу з підтримання акумулятора у доброму стані та продовжують строк його служби. Вибір конкретної моделі залежить від майбутнього застосування:

Порівняння зарядних пристроїв

Easy 6 K900 Bravo
12-вольтовий зарядний пристрій BC Easy 6 12- та 6-вольтовий зарядний пристрій BC K900 12-вольтовий зарядний пристрій та тестер генератора BC K900
Повністю автоматичний Додаткові функції Заряджання та діагностика
Основні функції: Жодних кнопок — просто підключив і забув.
«Easy 6» має 6 циклів роботи для заряджання, відновлення та підтримання заряду будь-якого 12-вольтового свинцево-кислотного акупулятора.
Сумісний з 6- та 12-вольтовими акумуляторами та роз’ємом CAN-BUS.
Відновлює глибоко розряджені акумулятори від 1,5В та автоматично виконує еквалізацію кожні 30 днів про довготерміновому підключенні.
Заряджає, відновлює та підтримує 12-вольтові акумулятори.
Окрім того, виконує діагностику акумулятора та генератора.
Типи акумуляторів 12В 12В та 6В 12В
Усі типи свинцево-кислотних акумуляторів,
включаючи звичайні кислотні, а також гелеві та AGM.
Алгоритм роботи 6 циклів 8 циклів 8 циклів
Діагностика акумулятораДіагностика Діагностика: Пристрій перевіряє, чи не закорочені якісь комірки, щоби можна було зарядити/відновити акумулятор Діагностика акумулятораДіагностика Діагностика: Пристрій перевіряє, чи не закорочені якісь комірки, щоби можна було зарядити/відновити акумулятор Діагностика акумулятораДіагностика Діагностика: Пристрій перевіряє, чи не закорочені якісь комірки, щоби можна було зарядити/відновити акумулятор
Відновлення акумулятора від 1,5ВВідновлення (від 1,5В) Відновлення: У випадку глибокого розрядження (від 1,5 вольт) пристрій намагається акумулятор до більшої напруги. Відновлення акумулятора від 1,5ВВідновлення (від 1,5В) Відновлення: У випадку глибокого розрядження (від 1,5 вольт) пристрій намагається акумулятор до більшої напруги.
Іпмульне зарядження малим струмомПовільне імпульсне заряджання Імпульсне зарядження малим струмом: Відновлює істотно розряджений акумулятор. Іпмульне зарядження малим струмомПовільне імпульсне заряджання Імпульсне зарядження малим струмом: Відновлює істотно розряджений акумулятор. Іпмульне зарядження малим струмомПовільне імпульсне заряджання Імпульсне зарядження малим струмом: Відновлює істотно розряджений акумулятор.
Швидке зарядженняШвидке заряджання Швидке зарядження: Зарядження максимальним струмом до рівня 85–90% від номінальної ємності. Швидке зарядженняШвидке заряджання Швидке зарядження: Зарядження максимальним струмом до рівня 85–90% від номінальної ємності. Швидке зарядженняШвидке заряджання Швидке зарядження: Зарядження максимальним струмом до рівня 85–90% від номінальної ємності.
ДесульфатаціяДесульфатація Десульфатація: «Контрольоване перезаряджання» дозволяє позбутися незначного або середнього рівня сульфатації, відновлюючи 10—15% номінальної ємності, що залишилися. ДесульфатаціяДесульфатація Десульфатація: «Контрольоване перезаряджання» дозволяє позбутися незначного або середнього рівня сульфатації, відновлюючи 10—15% номінальної ємності, що залишилися. ДесульфатаціяДесульфатація Десульфатація: «Контрольоване перезаряджання» дозволяє позбутися незначного або середнього рівня сульфатації, відновлюючи 10—15% номінальної ємності, що залишилися.
Прикінцеве тестуванняПрикінцеве тестування Прикінцеве тестування: Пристрій припиняє подавати струм на короткий проміжок часу, перевіряючи, чи може акумулятор тримати заряд. Тестування періодично повторюється під час циклу підтримання. Прикінцеве тестуванняПрикінцеве тестування Прикінцеве тестування: Пристрій припиняє подавати струм на короткий проміжок часу, перевіряючи, чи може акумулятор тримати заряд. Тестування періодично повторюється під час циклу підтримання. Прикінцеве тестуванняПрикінцеве тестування Прикінцеве тестування: Пристрій припиняє подавати струм на короткий проміжок часу, перевіряючи, чи може акумулятор тримати заряд. Тестування періодично повторюється під час циклу підтримання.
Підтримання зарядаПідтримання заряда Підтримання заряда: Пристрій підтримує акумулятор у найліпшому стані упродовж довгих проміжків часу (до кількох місяців) без ризику перезаряджання, перегрівання або втрати електроліту. Підтримання зарядаПідтримання заряда Підтримання заряда: Пристрій підтримує акумулятор у найліпшому стані упродовж довгих проміжків часу (до кількох місяців) без ризику перезаряджання, перегрівання або втрати електроліту. Підтримання зарядаПідтримання заряда Підтримання заряда: Пристрій підтримує акумулятор у найліпшому стані упродовж довгих проміжків часу (до кількох місяців) без ризику перезаряджання, перегрівання або втрати електроліту.
ЕквалізаціяЕквалізація Еквалізація: Кожні 30 днів під час циклу підтримання заряда пристрій вирівнює рівні заряда окремих комірок та запобігає стратифікації електроліта. ЕквалізаціяЕквалізація Еквалізація: Кожні 30 днів під час циклу підтримання заряда пристрій вирівнює рівні заряда окремих комірок та запобігає стратифікації електроліта.
Захищеність Захист від підключення з невірною полярністю, короткого замикання, перезаряджання та перегріву.
Органи управління Жодних кнопок, працює повністю автоматично.
Світлодіодний індикатор поточного циклу та помилок.
Кнопка вибору 6/12 вольт.
Пам’ятає останній режим роботи.
Світлодіодний індикатор режиму роботи, поточного циклу та помилок.
Жодних кнопок. Підключити до акумулятора та до розетки для заряджання або лише до акумулятора для діагностики. ЖК-екран показує інструкції та поточний стан заряджання.
Ціна у фунтах з ПДВ £37,49 £53,50 £57,98

Як працює зарядний пристрій

Звичаінй кислотні акумулятори складаються з кількох свинцевих пластин, що занурені в електроліт. Мотоциклетні акумулятори мають велике співвідношення потужності до ваги порівняно з іншими акумуляторами завдяки великій кількості тонких свинцевих пластин, що збільшує площу поверхні для електролізу. Недоліком цього є те, що ці пластини легко можуть бути пошкоджені глибоким розряджанням.

Акумулятори транспортних засобів не пристосовані для глибокого розрядження, та при нормальній експлуатації система заряджання мотоцикла або скутера постійно підтримує заряд акумулятора на рівні, близькому до максимального.

Глибоке розрядження

Глибоким розрядженням є стан, коли акумулятор повністю або майже повністю розряджений. Періодичне заряджання та розряджання у такому стані спричиняє додаткові механічни навантаженняя на тонкі свинцеві пластини, що значно скорочує життя акумулятора.

На мотоциклі із сигналізацією акумулятор може досягти глибокого розрядження усього за декілька днів.
Дуже важливо тримати акумулятор під’єднаним до автоматичного зарядного пристрою, якщо він підключений до додаткових пристроїв, що постійно споживають енергію.

Сульфатація (та десульфатація)

Сульфатація відбувається, коли рівень заряду акумулятора падає нижче 75% повної ємності. Молекули сірки з електроліта (кислоти) реагують зі свинцевими пластинами, утворюючі сульфат свинцю. Це збіднює кислоту та перешкоджає ефективному протіканню струму між пластинами.

Невдовзі після утворення сульфат свинцю ще м’який і може бути розділений назад на свинець та кислоту завдяки регулярному заряджанню акумулятора. Втім, якщо акумулятор не заряджати, то за деякий час сульфат свинцю перетворюється на кристаличну форму, що не вже не розчинюється під час звичайного заряджання.

Залежно від стану такої сульфатації, акумулятор може бути відновлено за допомогою «розумного» зарядного пристрою з циклом десульфатації. Зарядні пристрої BC застосовують «контрольоване надмірне заряджання», щоби розм’якшити та розчинити тверді критали сульфата свинцю. Це, як правило, допомагає «оживити» акумулятор, який у протилежному випадку потрібно було би викинути на смітник. Втім, відновлений акумулятор вже не матиме таку саму ємність та строк служби, як добре доглянутий акумулятор.

Еквалізація

Еквалізація переслідує дві мети:

Вирівнювання комірок: Свинцево-кислотні акумулятори складаються з декількох комірок. Через певні допуски, що застосовуються при виробництві, а також через зовнішні фактори, наприклад, різниця температур, рівень заряда різних комірок може відрізнятися. Внаслідок цього під час заряджання одні комірки можуть заряджатися надміру у той час, коли інші ще заряджаються.

Вирівнювання заряда у комірках мінімізує ймовірність виходу з ладу окремих комірок, через що довелося би замінити цілий акумулятор.

Запобігання стратифікації електроліту: Якщо акумулятор недостатньо заряджений (наприклад, через несправний генератор) або упродовж довгого часу не використовувався, кислота та вода в електролиті можуть розділитися (цей процес називаєтсья стратифікацією). Це значно зменшить ємність акумулятора.

Ретельно контрольований цикл еквалізації, що застосовується у зарядних пристроях BC K900 та BC Bravo, відновлює баланс суміші компонентів електроліту та відновлює ємність акумулятора.

Приналежності для зарядних пристроїв

Крокодили з ізоляцією Дріт для постійного підключення Перехідник Can-Bus 12/18мм 2-метровий подовжувач
Крокодили Дріт для постійного підключення Перехідник Can-Bus 2-метровий подовжувач
Усі зарядки BC мають у комплекті крокодили з ізоляцією. Дроти із клемами для постійного під’єднання до акумулятора. Захищені від потрапляння вологи та мають запобіжник. У комплекті з усіма зарядками BC. Перехідник для Can-Bus 12/18 мм та прикурювача. Пасує до роз’єму Can-Bus на багатьох Триумфах, Дукаті, КТМ та БМВ. 2-метровий подовжувач для зарядок BC.

Розетка для заряджання та GPS на 18 мм Розетка для заряджання та аксесуарів на 12 мм Перехідник для Ducati DDA Перехідник MV Agusta
Розетка на 18 мм Розетка на 12 мм Перехідник для Ducati DDA Перехідник для MV Agusta
Цю розетку можна встановити для заряджання акумулятора від зарядного пристрою (за допомогою перехідника Can-Bus 12/18 мм) та щоби заряджати мобільний телефон, GPS та інші прилади від акумулятора. Призначено для заряджання акумулятора від зарядного пристрою (за допомогою перехідника Can-Bus 12/18 мм) та для заряджання електронних пристроїв від акумулятора (не більше 1 ампера). Для підключення зарядного пристрою BC безпосередньо до розетки DDA на багатьох моделях Ducati без необхідності під’єднувати будь-які інші дроти для заряджання акумулятора. Для підключення зарядного пристрою BC безпосередньо до стандартного роз’єму багатьох моделях MV Agusta без необхідності під’єднувати будь-які інші дроти для заряджання акумулятора.

Подальшу інформацію щодо догляду за різними типами свинцево-кислотних акумуляторів можна знайти у наших керівництвах з догляду за акумулятором та зі встановлення акумулятора.